ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ТА ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА – ШЛЯХ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

  • Олексюк Р.В. Луцький національний технічний університет
Ключові слова: цифрова трансформація, цифрова економіка, цифровізація, дистанційність, кібербезпека

Анотація

В роботі вивчається ефективність цифрової трансформації та її частини - цифрової економіки, а також наводиться аналіз впливу цифрової трансформації на економічний розвиток держави. В даній статті приводяться визначення таких термінів як цифрова трансформації, цифрова економіка, їх переваги та слабкі місця в умовах глобалізації. Також розглядаються перспективи розвитку економік держав при новому послідовному та проаналізованому підході до цифрової трансформації і цифрової економіки. Результати аналізу доводять необхідність розвитку держави та її економічного сектору у напрямку цифрової трансформації.

Усі наступні дослідження в цьому напрямку варто зосереджувати на аналізі визначених схем цифровізації та цифрової трансформації в рамках країн певного напряму діяльності (аграрні, промислові, орієнтовані на надання туристичних послуг та ін.), а також на типових проблемах при впровадженні цифрової трансформації на загальнодержавному рівні, а також на рівні бізнесів, підприємств та організацій.

Важливу роль у дослідженні цифровізації та цифрової трансформації відіграють дослідження, які пов’язані з даними поняттями не напряму, але відіграють істотну роль. Наприклад, дослідження кібербезпеки, які описані Дулябою Н. І., Обрамичем О. С., що досліджували теоретичні засади цифрової безпеки. Крім того, важливу роль відіграє і юридична сторона даного питання, що досліджувалась, наприклад, Жаном Ласег та Антуаном Гарапон у книзі «Цифрове правосуддя».

Не варто також забувати і дослідження вченого Николасо Негропонте, основоположника терміну «цифрової економіки».

Причини ефективності впровадження цифровізації, а також ризиків при її впровадженні розглядались також вченим Салданха Т. в його дослідженні «Чому цифрова трансформація не має результату та що робити, щоб все запрацювало».

У роботі розглядаються типові помилки при впровадженні цифрової трансформації на рівні держави та вивчаються можливі результати такого впровадження. А також акцентується увага на необхідності подальших досліджень в даному напрямку, актуальність і необхідність їх впровадження.

Біографія автора

Олексюк Р.В., Луцький національний технічний університет

аспірант

fallens339@gmail.com

ORCID: https://orcid.org/0009-0000-4274-4452

 

Опубліковано
2025-04-02