КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПІДХОДИ СУЧАСНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В РОЗВИТКУ ПРОДУКТИВНОЇ ПРАЦІ ЛЮДИНИ В СУСПІЛЬНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Анотація
В основі всіх сучасних концепцій менеджменту сьогодні є ефективність і результативність праці людини, що бере участь в суспільному створенні матеріальних благ та послуг. Вимоги часу сьогодні такі, що зі всієї сукупності засобів економічних ресурсів за допомогою яких суб’єкт господарювання може досягти мети і одержати очікуваний результат це людський ресурс через який здійснюється управління і являється незаперечно найважливішим, від якого залежить весь успіх продуктивної суспільній праці.
В даній публікації хочемо показати важливість ролі менеджменту і зокрема прийняття управлінських рішень, які мають спиратись на науково – обґрунтовані методи, що дають змогу проєктувати працю людини в досконалому руслі, синхронізуючи при цьому матеріальні й особисті фактори виробництва, які утворюють головну ланку суспільного виробництва.
В науковій статті нами розглянуто також роль, значення і дієвість надзвичайно важливого питання, а саме висвітлені ті важливі елементи, які охоплюють сукупність функцій менеджменту орієнтованих на ефективне використання людських, фінансових, матеріальних, нематеріальних і інформаційних ресурсів з метою досягнення цілей тієї чи іншої діяльності.
Це зокрема теорії, які формували фундамент сучасного менеджменту представниками яких були Фредерик Тейлор (1856-19150), Девід Макклелланд (1927-1998), Абрагам Маслоу (1908-1970), Анрі Файоль (1841-1925), та інші.
В даній публікації звернута особлива увага такому важливому питанню, а саме самій сутності категорії управління, що об’єднує всю сукупність складних організованих систем і розглядається з наукового визначення як дієвий процес дій тісно пов’язаних між собою відповідних елементів, які не можуть існувати окремо один без одного. А це зокрема планування, організація, мотивація і контроль. Щодо названих функцій то вони охоплюють цілу систему методів та засобів, що забезпечують виконання плану дій виробничого колективу. Дана система передбачає реальний стан щодо фінансових, матеріальних і трудових ресурсів, а також орієнтири, цілі та ідеї діяльності, які необхідно стисло, але досконало і зрозуміло відобразити у бізнес-плануванні. .